Леонід Іванович Глібов

Леонід Іванович глібов
(21.02.1827 – 29.10.1893)

Майбутній байкар народився 21 лютого 1827 року у селі, що мало назву Веселий Поділ і знаходилося на Полтавщині в заможній сім’ї Родзянків.

До школи Леонід не ходив, а навчався дома. Початкову освіту йому помогла здобути мама. Сама вона і займалася його освітою.

А у 1840 році Леонід Глібов був прийнятий до Полтавської гімназії, котру так і не закінчив. У 1849 році вступив до Ніжинського юридичного ліцею. А після його закінчення у 1855 році почав вчителювати. Леонід захищав прогресивні педагогічні методи.

У 1861 році Л. Глібов став редактором, а також видавцем газети, котру недавно створили й мала вона назву «Черниговский листок». Саме на цих сторінках постійно появлялися публікації, котрі були спрямовані проти місцевої влади, а також щодо зловживань судових органів.

Також Леонід Глібов був одним із членів таємного революційного товариства інтелігенції «Земля і воля». Саме за це письменника у 1863 році було позбавлено права вчителювати, а також за ним встановили поліцейський нагляд.

Протягом наступних двох років письменник жив у Ніжині. В цей момент він ніде не працював і знаходився під адміністративним наглядом. Це, напевно, були найгірші роки життя поета. А у 1865 році повернувся у Чернігів і там почав працювати дрібним чиновником у канцелярії.

З 1867 року письменник став управителем друкарні, а також продовжував свою активну творчу працю. На цій посаді він і пропрацював до кінця свого життя.

Перестало битися серце Леоніда Івановича Глібова 29 жовтня 1893 року в Чернігові. Там же ж він і був похований.

У 2017 році весь світ відзначав пам’ятну дату, а саме 190 років з дня народження Л. Глібова.

Також на честь великого письменника та байкаря було названо вулицю Глібова у місті Черкаси.

Ознайомитись із віршами поета можна в рубриці “творчість Леоніда Глібова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись в соц. мережах:
Бібліотека віршів
Додати коментар

Дякуємо!

Тепер редактори знають.