Вірші Максима Рильського
Максим Рильський є одним із представників неокласицизму. Елементи пізньої античності, традиційні цінності були присутні у працях письменника. Одним із головних здобутків поета стало членство в мистецькому угрупуванні «неокласиків».
У свій час, угрупування мало назву «п’ятірне гроно», тому що, на той момент, його складали п’ять визначних діячів літератури, які зробили вагомий внесок у розвиток української літератури. Згодом, за революційну діяльність Максима Рильського було заарештовано, і письменник був вимушений визнати радянську ідеологію та систему, і принести вибачення за свої дії.
Протягом життя письменник випустив незліченну кількість збірок, є перекладачем відомих творів, став основним ідеологом у формуванні сучасної української літератури. Завдяки «п’ятірному грону» поет з іншими творцями намагався показати українську літературу всьому світові, і наблизити її до європейської.
Починаючи з 1932 року творчість поета зазнає кардинальних змін. Збірка «Знак терезів» стала відвертим сприйняттям письменником радянської системи. Завдяки цій збірці, Максим Рильський був єдиний, хто зміг продовжити свою діяльність і не зазнати сталінських репресій. Інші неокласики: Павло Филипович, Микола Зеров – були репресовані та згодом знищені радянськими спецслужбами.
Творча спадщина письменника дійсно заслуговує на увагу. Після смерті поета було видано збірку «Бабине літо», в якій містилося незліченна кількість оповідань, новел, етюдів. Вагомий внесок Максим Рильський також вніс в галузь літературознавства та фольклористики.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.