Олександр Олесь

біографія олександр олесь
(05.12.1878 – 22.07.1944рр.)

Олександр Олесь це псевдонім, під яким творив поет все своє життя. Справжнє його прізвище – Кандиба. Народився поет 5 грудня 1878 році в Харківській губернії у звичайній селянській родині.

Відразу було видно, що це талановита дитина. У віці 4-ьох років маленький Олександр уже вільно вмів читати. А також дуже полюбляв творчість Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, а також Марко Вовчка.

Дуже рано хлопчик став напівсиротою. Коли йому виповнилося 11 років, то помер його батько (втопився в річці).

Здобув початкову освіту й двокласне училище. А в 15 років поступив до хліборобської школи, що знаходилася неподалік його місцевості.

Надалі юний поет став вільним слухачем у Київському політехнічному інституті. Але довго провчитися йому там не судилося, через поганий матеріальний нестаток.

Але не покладавши рук поет все-таки тягнувся до знань. І у віці 25 років склав іспит із латинської мови та поступив до Харківського ветеринарного інституту.

У 29 років Олександр склав шлюб з українською педагогинею Вірою Свадковською. За їхнє спільне життя вона народила йому сина, котрого назвали Олегом. Син в майбутньому також став поетом (псевдонім – Олег Ольжич), правда не таким відомим як батько, оскільки життя його виявилося зовсім коротким (у віці 36 років помер у концтаборі).

З 1909 року Олександр Олесь почав працювати за своєю професією. А саме ветеринарним лікарем.

Коли поету виповнилося 42 роки він проживав у Відні. Там Олександр пробув 4 роки, очолюючи Союз українських журналістів, також був редактором журналу, котрий мав назву «На переломі». А у 46 років переїхав до Праги.

Весь свій час, котрий поет провів за границею він ні на секунду не забуває про єдиного сина. Вони постійно листувалися. В цих листах можна було побачити які теплі й ніжні стосунки були між ними. Батько завжди підтримував свого сина і поділяв його захоплення та інтереси.

Останні роки свого життя для поета були дуже тяжкі. Він покинув життя 22 липня 1944 року у Празі. Можливо великий стрес ще додало те, що незадовго до своєї гибелі Олександру Олесю прийшло повідомлення про загибель його сина.

Поета поховали на Ольшанському кладовищі, що знаходиться в Празі.

А наприкінці січня 2017 року прах Олександра Олеся було перепоховано вже на батьківщині. А саме на Лук’янівському кладовищі, що знаходиться в Києві.

Ознайомитись із творчістю поета ви можете за посилання – Вірші Олександра Олеся

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись в соц. мережах:
Бібліотека віршів
Додати коментар

Дякуємо!

Тепер редактори знають.